سمپاشی و طعمه گذاری منزل

سمپاشی و طعمه گذاری منزل

سمپاشی و طعمه گذاری منزل

برای اینکه بدانید سمپاشی و طعمه گذاری منزل چقدر اهمیت دارد با ما همراه شوید: وجود حیوانات موذی در منزل همیشه آزار دهنده است موش ها که تلاش می کنند تا همه چیز را بجوند و مواد غذایی را آلوده می کنند، موش ها عاشق جویدن چیزهای غیرخوراکی مثل پارچه ، پایه مبل یا پلاستیک هستند. 

وقتی نوبت به رفتار می‌رسد، موش ها مراقب و محتاط عمل می کنند مگر زمانی که اطمینان حاصل کنند که همه چیز ایمن است. از طرف دیگر، موش ها موجودات کوچکی هستند که دوست دارند هر چیزی را که برای آنها جالب است بو بکشند و واردش بشوند. این جوندگان وحشی هستند و بیماری‌ ها را گسترش  می دهند و باعث خرابی در خانه می شوند. مواردی وجود دارند که در آن کل یا بخشی از  خانه بخاطر یک جرقه الکتریکی ایجاد شده توسط موشی که سیم کشی را گاز زده، به آتش کشیده شده است. در اغلب موارد، مردم از مسمومیت غذایی جان خود را از دست داده اند، آن هم به دلیل وجود موش ها در آشپزخانه.

هانتی ویروس،طاعون،سالمانولوسیس،تب گاز موش از جمله بیماری های ناشی از حضور موش در خانه شماست.

 

اگر تا اینجای این مطلب برایتان جالب بود می توانید مطلب سمپاشی دفاتر و شرکت ها را نیز از اینجا بخوانید.

سمپاشی و طعمه گذاری منزل

علاوه بر این خطرات سلامتی، موش ها با از بین بردن سقف و عایق بندی ها به خانه تان آسیب می رساند. این اتفاق معمولا زمانی می افتد که خوردنی زیادی برای آنها در آشپزخانه نداشته باشید. آنها دارای سیستم گوارشی هستند که با محیط سازگار است بنابراین می ‌توانند به راحتی مواد غیر خوردنی را بخورند.

همچنین سوسک ها و حشرات کوچک همیشه باعث آزار خانواده بخصوص خانم ها می شوند 

سوسک ها سریع حرکت می کنندو زشت هستند، همچنین سوسک های آمریکایی که ریز و سریع هستند به سرعت تخم گذاری می کنند و تکثیر می شوند و وقتی به خانه شما نفوذ کردند دیگر بیرون انداختن این موجودات کثیف و موذی به این آسانی ها نخواهد بود،واقعیت این است که وجود حشرات و حیوانات موذی می تواند آرامش زندگی شما را به هم بزند، به همین دلیل شما نیاز دارید که با افراد متخصص تماس بگیرید.

گروه تخصصی پاک سلامت محیط در این شرایط به کمک شما می آید، متخصصان ما در حوزه سمپاشی و طعمه گذاری منزل شما را از شر موجودات موذی که به اعصاب و روانتان آسیب می زنند، رها می کنند. 

سازمان بهداشت جهانی توصیه هایی در خصوص کنترل حشرات و جوندگان  دارد که می توانید در این قسمت آن را ببینید.

 

 

سمپاشی دفاتر و شرکت ها

سمپاشی دفاتر و شرکت ها

دفتر کار و شرکت مکانی است که اکثر سرپرستان خانواده بیش از اینکه در منزل باشند در این مکان حضور دارند، تمیزی و شیک بودن دفتر کار و شرکت حس خوبی به مشتری انتقال می دهند و یکی از اساسی ترین اصول بازاریابی و تعامل با مشتریان داشتن محیطی تمیز و شیک می باشد.

یک پیشنهاد :  قبل از خواندن ادامه مطلب از گالری تصاویر ما از طریق کلیک روی این لینک می توانید دیدن کنید.

سمپاشی دفتر کار

تصور کنید بایکی از مشتریان مهم شرکت قرار کاری دارید و در حال پذیرایی از وی می باشید تا قراداد مهمی را امضا کنید و پیش پرداخت دریافت نمائید ، در این حین نگاه مشتری مهم شما که اتفاقا یک خانم هست به سوسکی با شاخک های بلند در گوشه اتاق یا روی کمد می افتد ... هیچ کدام از ما دوست نداریم با چنین صحنه مشمئز کننده ای مواجه شویم از این رو اهمیت سمپاشی و طعمه گذاری دفاتر و شرکت ها نمایان می شود . هر چقدر هم ساختمان محل کار شما تمیز و مرتب و تازه ساخت باشد بازهم امکان حمله موجودات موذی مانند سوسک، پشه و موش از ساختمان های مجاور به دفتر کار شما وجود دارد پس پیشگیری بهتر از درمان است و باید از طریق سمپاشی و طعمه گذاری دفاتر و شرکت ها خیال خود را بابت وجود هرگونه موجود موذی که ناقل بیماری و آلودگی است راحت کنید. 

 

سمپاشی و طعمه گذاری‌ کارخانه ها

سمپاشی و طعمه گذاری‌ کارخانه ها

سمپاشی و طعمه گذاری‌ کارخانه ها

جانوران موذی با ورود به محیط کارخانه نه تنها از نظر بهداشتی مشکلاتی را ایجاد میکنند بلکه از نظر صنعتی نیز با قرار گرفتن درون دستگاه یا محیط کار، تولید را متوقف می کنند و یا به انبارها هجوم برده(مخصوصاً انبارهای مواد غذایی) و بیماریهای مختلفی را منتقل می کنند.

حشرات و آفت ها از موجوداتی هستند که بنا بر دلایل مختلف مانند عدم نظافت و همچنین رعایت نکردن نکات بهداشتی در هر مکانی یافت شوند که از جمله این مکان ها میتوان به کارخانه ها، کارگاه ها و ... اشاره کرد.

کارخانه مواد غذایی

لزوم سمپاشی و طعمه گذاری‌ کارخانه ها هم از جایی حس می شود که این حشرات وارد محیط کارخانه می شوند و باعث ایجاد مشکلات صنعتی و بهداشتی می شوند و همچنین ممکن است باعث از بین رفتن دستگاه ها و مواد اولیه کارخانه  هم شوند

 وجود برخی از خزندگان و جوندگان و حمله حشرات و حیوانات موذی به کارخانجات  در مواردی حتی باعث توقف تولید می شود به عنوان مثال فرض کنید یک مار به زیر یک دستگاه می‌رود. اپراتور به منظور حفظ جان خود دستگاه را خاموش می‌کند و از سایر کارگران هم کمک میخواهد تا بتوانند مار را از محل دور کنند و یا آن را از بین ببرند. در برخی مواقع که حتی تلاش ها نتیجه هم نمی دهد و مدیران شرکت مجبور می شوند از آتش نشانی برای رفع این مشکل کمک بخواهند  که باعث می شود ساعت ها تولید متوقف شود . برخی جوندگان مثل موش علاقه زیادی به جویدن کابل های برق دارند و این باعث میشود برق یک کارخانه قطع شود و قطع برق یعنی توقف تولید و ضرر مالی 

می توانید مطلب سمپاشی فروشگاه ها را از این لینک بخوانید

شرایط وقتی سخت تر می شود که شما تولید کننده محصولات غذایی باشید، فکر کنید یک عدد کیک یا همبرگر خرید میکنید. موقعی که درآن را باز میکنید با صحنه مشمئز کننده مدفوع یه جونده مثل موش و یا دست و پای له شده سوسک مواجه میشوید. این گونه اخبار خیلی سریع در شبکه های اجتماعی انتشار پیدا میکند و شما می‌توانید در کمتر از چند ساعت فیلمی که از این صحنه گرفتید را در تلگرام فراگیر کنید! و این یعنی نابود شدن برند یک شرکت که سالها برای آن زحمت کشیده است این موضوع در مواقعی میتواند حتی منجر به ورشکستگی یک صنعت و بیکار شدن تعداد زیادی از کارگران شود.

موش ها مشکل آفت اصلی برای صنایع هستند.  این جونده 10 برابر بیشتر از غدایی که مصرف میکند مواد غدایی را نیمه کاره رها میکند!  عادت به جویدن کابل های برق دارد  و باعث ایجاد خطر اتصال کوتاه و آتش سوزی می‌شود  و این باعث می‌شود هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری و تمیز کردن محل به شدت افزایش پیدا کند. از این رو سمپاشی و طعمه گذاری‌ کارخانه ها برای ایجاد آرامش روانی و جلوگیری از خسارت لازم است. 

سمپاشی و طعمه گذاری فروشگاه ها

سمپاشی و طعمه گذاری فروشگاه ها

سمپاشی و طعمه گذاری فروشگاه ها

فروشگاه

فروشگاه ها بخصوص فروشگاه هایی که مواد غذایی در آنها یافت می شود از نظر بهداشت و تمیزی باید دستورالعمل های خاصی را رعایت نمایند، عدم رعایت این دستورالعمل ها منجر به ایجاد دردسر برای صاحبان فروشگاه و گاهی لطمه های جبران ناپذیر برای آنها می شود، حضور موجودات موذی مانند موش ، سوسک ، مارمولک، کرم و ... می تواند اعتبار فروشگاه شما را در افکار عمومی بخصوص مشتریان از بین ببرد، اغلب مشتریان در مقابل شما چیزی نمی گویند ولی با توجه به نوع فرهنگ جامعه ما همین افراد در خصوص مشکلاتی که در فروشگاه شما وجود دارد می توانند یک کلاغ چهل کلاغ کنند و دیدن یک موش را دلیلی بر عدم رعایت بهداشت و کثیف بودن فروشگاه شما بدانند و به دیگران نیز توصیه کنند از حضور در فروشگاه شما اجتناب نمایند. عدم اعتماد مشتریان به فروشگاه ها باعث کمرنگ شدن رونق کسب و کار دراین شرایط اقتصادی بد خواهدشد که تبعات سنگینی برای کسب و کارها دارد از این رو اهمیت سمپاشی و طعمه گذاری فروشگاه ها محسوس است. 

سوسک ها در فروشگاه هایی که مواد غذایی دارند به راحتی تولید مثل می کنند سوسک ها باعث آلوده شدن غذاها و ایجاد آلرژی و آسم می شوند. آن ها همچنین باکتری های ایجاد کننده بیماری را حمل می کنند. زمانی که تعدادی از سوسک ها وارد فروشگاه  می شوند، مبارزه سختی در پیش خواهید داشت؛ زیرا نرخ تولید مثل سوسک ها بسیار زیاد است. نحوه تخمگذاری سوسک ها در کپسول محافظ نیز شرایط را برای افزایش جمعیت آن ها فراهم کرده است.

علاوه براین بسیاری از موجودات موذی در فروشگاه ها می توانند رشد کنند و حضور داشته باشند. کارشناسان ما در گروه تخصصی پاک سلامت محیط با کمترین هزینه و بهترین خدمات سمپاشی و طعمه گذاری فروشگاه ها را انجام می دهند.

سمپاشی و طعمه گذاری  رستوران ها

سمپاشی و طعمه گذاری رستوران ها

سمپاشی رستوران

سوسک رستوران ها باعث بروز مشکلاتی به لحاظ بهداشتی می شود. این مکان ها به دلیل تولید مواد غذایی بسیار آسیب پذیر هستند و آفاتی نظیر سوسک ، موش و ... می توانند با هجوم به مواد خوراکی؛ ویروس ها را به انسان منتقل کنند و با توجه به این مسئله لازم است با رعایت استاندارد های بهداشتی در رستوران ها از ورود آفات ،جوندگان و ... به این محیط ها جلوگیری نمود .اقداماتی نظیر بهداشت محیط ، نظافت ، بهسازی و رفع هر گونه منبع آلوده ،ضروری می باشد..
 
 بسته به اینکه نوع سوسری (ریز یا درشت ) باشد نوع سمپاشی فرق دارد. سوسریها بطور کلی در اماکنی زندگی می کنند که گرم ، مرطوب ، تاریک و دارای مواد آلی در حال فساد باشند.
1- برای مبارزه با سوسریهای نوع آمریکایی (درشت ) بیشتر راه آبها ، سرویسهای بهداشتی ، تاسیسات ، انباری ، موتورخانه ، فاضلاب ، و هر آن چیزی که با فاضلاب سر و کار دارد بایستی به دقت سمپاشی شود.
2- در مورد سوسریهای آلمانی (ریز ) بایستی تاکید سمپاشی را بیشتر بر روی آشپزخانه و آبدارخانه ها انجام داد و لذا پشت و داخل کابینت ها ، پشت کلید و پریز، سوراخ رول پلاگ ، زیر سینک دستشویی ، اتصال لوله ها و سیم ها ، محل ورود و خروج انواع لوله ها و .... را سمپاشی کرد.
بهسازی محیط و رعایت بهداشت محیط می تواند با از بین بردن فاکتور های حیاتی، باعث کنترل طولانی مدت سوسک های ریز در رستوران شوند.
اولین قدم در راه مبارزه با سوسک ها رعایت بهداشت و تمیز نگاه داشتن محیط از هر نوع آلودگی است و یا  آب ومواد غذایی را از دسترس آنها دور نگهداشت، دریچه فاضلابها را توری گذاشت، برای مبارزه با سوسک نیز میتوان از سموم شیمیایی استفاده کرد. 
کنترل شیمیایی
˜کنترل شیمیایی یا سمپاشی دوره ای راهکاری است که بعد از بهسازی محیط می تواند پروسه کنترل را تکمیل کند.  
 
"چه  تجهیزات رستوران  و آشپز خانه هاباید در هنگام سمپاشی  دقت شود"
 
˜سطوح میز آماده سازی غذا
میز های آماده سازی غذا در رستوران از جمله محل های شیوع و رشد سوسک های ریز می باشد. درسمپاشی این میزها باید دقت لازم بعمل آید که همه درز و شکاف ها انجام شود.
دستگاه های سرخ کن صنعتی
دستگاه های سرخ کن با اینکه دارای حرارت بالایی هستند ولی در هنگام شب محل مناسبی برای تغذیه سوسک های ریز بشمار می آیند. تخلیه روغن به صورت روزانه در پایان شیفت کار و نظافت لگن های این دستگاه از اهم موارد پیش کنترلی می باشد.
˜ در برنامه سمپاشی رستوران  کلیه قسمتهای سرخ کن با مواد مخصوص طعمه گذاری و سمپاشی می گردد.
قفسه و طبقات نگهداری مواد غذایی
˜ سوسک ها بیشتر وقت خود را صرف پیدا کردن منابع غذایی می کنند، و قفسه های نگهداری مواد غذایی از جمله نقاطی است که سوسک ریز علاقه خاصی به آن دارد.
˜ پیش از سمپاشی رستوران توصیه می گردد کلیه مواد داخل قفسه ها در کیسه های پلاستیکی بزرگ قرار گرفته و از محیط سمپاشی خارج گردد.
تجهیزات و لوازم آشپزخانه
˜ سوسک ها در طول روز در مخفیگاه های تاریک خود را پنهان می کنند. تجهیزات آشپزخانه مکان های ایده آلی جهت مخفی شدن سوسک های ریز به شمار می روند.
در˜ سمپاشی رستوران این مناطق با دقت و سموم خاصی جهت کنترل سوسک ها صورت می گیرد که هم آلایندگی برای لوازم نداشته باشد و هم از لحاظ قدرت ریشه کنی کارا باشد
سینک ظرف شویی
˜ در اطراف سینک های ظرف شویی ب دلیل وجود رطوبت و مواد غذایی محل مناسبی برای رشد سوسک ها می باشد. بنا براین رعایت نظافت این بخش در رستوران بسیار اهمیت دارد و باید بعد از شستسوی ظرف ها، سینک کاملا شسته و تمیز شود.
˜ در آشپزخانه هایی که کمتر مساله بهداشت را رعایت می کنند، سینک های ظرف شویی تبدیل به مکان ایده آلی جهت کلونی شدن و جذب سوسک های ریز می شوند.
˜ همچنین از راه سوراخ فاضلاب سینک ها سوسک های درشت فاضلابی نیز از مجاری فاضلاب به آشپزخانه راه پیدا می کنند.
سوئیچ های برق، پریزها و داکت ها
˜ داکت هایی که کابل های برق از آن عبور کرده اند جایگاه مناسبی برای مخفی شدن سوسک های ریز حتی از اثرات سمپاشی هستند.
˜ سوسک های ریز داخل سوراخ پریز ها و کلیدهای برق می توانند مخفی شوند لذا در سمپاشی رستوران این قسمتها با مواد مخصوص دارای اهمیت می باشد.
جایگاه طبخ غذا
˜ باقی مانده تکه های غذا در اطراف اجاق و میز آماده سازی غذا منبع مناسبی برای تغذیه سوسک های ریز رستوران فراهم می آورند.
˜ روغن های پخت پز در روی و اطراف اجاق گاز و میزهای کار همچنین قسمت های پایه و قسمتهای متحرک شیر های گاز رسوب کرده و ایجاد لایه های چربی می کند، که این مواد مورد استفاده سوسک های ریز می شوند.
˜ جهت تاثیر طولانی مدت سمپاشی رستوران زدودن چربی ها و پاکسازی کلیه این قسمتها باید به صورت روزانه در برنامه نظافت رستوران قرار گیرد.
 
قیمت سمپاشی رستوران بر اساس متراژ و مساحت
بسیاری از متخصصین سمپاشی رستوران، بر اساس متراژ و مساحت رستوران، قیمت سمپاشی رستوران را محاسبه می‌کنند. این شیوه قیمت دهی همه هزینه‌های مرتبط از جمله هزینه نیروی انسانی، هزینه سم مصرفی و سایر هزینه‌ها را نیز پوشش می‌دهد.
از سایر عوامل موثر بر قیمت سمپاشی رستوران و یا هزینه سمپاشی رستوران، می‌توان به نوع آلودگی، نوع موجودات و حشرات موذی، مدت زمان آلودگی، نوع مواد غذایی و فعالیت واحد نیز اشاره داشت.
به عنوان مثال: هزینه سمپاشی نانوایی با هزینه سمپاشی قصابی با هزینه سمپاشی رستوران و فست فود متفاوت است. در صورت مشاهده این آلودگی‌ها پیشنهاد می‌کنیم که با متخصصان خدمات سمپاشی رستوران مشورت نمایید تا به شما در از بین بردن این آلودگی کمک کنند.
.

 

logo
گروه تخصصی پاک سلامت محیط
0992-3175913
0921-1264233

Income Tax Planning

    View Service