سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها

سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها

سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها
برای نگهداری از مواد غذایی و یا هر وسیله ای که بصورت عمده موجود است ما نیاز به فضایی بزرگ مانند انبار و یا خزانه داریم . سمپاشی انبار جهت محافظت از محصولات انباری در مقابل آفات بسیار مهم می باشد. 
 
چه انبارهایی نیاز به سمپاشی و طعمه گذاری دارند؟
محصولات انباري بر خلاف آنچه كه اغلب تصور مي شود، تنها به چند قلم از غلات و يا حبوبات محدود نمي شود. بلكه بطور كلي تمام مواد غذايي ، صنعتي و غيره را كه به نحوي در انبار ها، سيلو ها و منازل نگهداري مي شوند و مورد حمله آفات قرار مي گيرند را شامل مي شود. بنابراين انواع غلات، حبوبات، محصولات آردي ، نان، دانه هاي روغني، بذرها ، ميوه هاي خشك، مواد گوشتي، داروئي، چوبي، پشمي، نخي، منسوجات، پوست ، كلكسيون هاي جانوري ، كتابخانه ها و صد ها اقلام ديگر مي توانند جز محصولات انباري محسوب شوند.به طور کل سمپاشی انباری برای تمام انبارهایی که با موجودات مزاحم مواجه شدند لازم و ضروری است در غیر این صورت به محصولات و کالاهایی که در انباری نگه داری می کنید آسیب خواهند زد.
 
آفت كش ها جهت سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها :
آفت كش هايي كه در مبارزه با حشرات انباري و سمپاشی انبار به كار ميروند از نظر شكل ظاهري و حالت فيزيكي بسيار متغيرند. اين آفت كش ها ممكن است به صورت گردهاي كم اثر، مايع تحت فشار، ،گرد يا قرصهاي گازي و غيره باشند.

سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها

قبل از سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها بایدبدانید راه های پیشگیری و مقابله با موجودات موذی و آفات انباری چیست؟:
جلوگیری از ورود آفات به انبار و رعایت بهداشت آن امری بسیاری ضروری می باشد. جهت پیشگیری از خسارت آفات و جلوگیری از فساد محصولات انباری، باید نکات زیر رعایت گردد:
•     انبار باید در محل مناسب ساخته شود و اطراف و داخل آن تمیز باشد.
•     کف انبار باید بتونی و سالم و غیر قابل نفوذ در برابر آب و رطوبت باشد.
•     سقف و دیوارهای انبار باید سالم، صاف و فاقد درز و شکاف باشد.
•     انبار باید دارای سیستم تهویه بوده و پنجره های آن دارای توری و غیر قابل نفوذ برای آفات باشد.
•     انبار باید قابل سمپاشی و ضدعفونی میکروب زدایی بوده و کار سمپاشی انبار بصورت دوره ای انجام شود تا از ایجاد مشکلات مواجه شدن با آفات پیشگیری شود.
•     کیسه ها و جعبه های نگهداری محصولات انباری باید تمیز و عاری از آفات انباری باشد و در صورت نیاز ضدعفونی گردد.
•     انبار خالی قبل از ذخیره سازی محصول باید به نحو مطلوب نظافت شده و در صورت نیاز ضدعفونی و سمپاشی انبار انجام شود.
•    محصولات انباری باید حداقل نیم متر از دیوارها فاصله داشته باشد و در زیر آنها نیز از پالت های چوبی یا فلزی به ارتفاع ۱۵ سانتیمتر استفاده شود.
•    انبار باید به طور مرتب بازرسی گردیده و با نمونه برداری از محصول ذخیره شده، وضعیت آن بررسی گردد.
 
گروه تخصصی پاک سلامت محیط چه کاری می کند:
سمپاشی و طعمه گذاری انبار ها ، سمپاشی با سموم تایید شده وزارت بهداشت و زیر نظر متخصصین بهداشت محیط کشور انجام می شود. هزینه خدمات پس از بررسی اولیه و با توجه به وسعت فضا محاسبه شده و از قبل اطلاع رسانی می شود. خدمات سمپاشی در همه ایام سال، سفارش می پذیرد. قبول سفارش در روزهای تعطیل و آخر هفته با هماهنگی قبلی امکان پذیر است. سمپاشی نوبت دوم برای ریشه کنی کامل، پیشنهاد می شود. هزینه سمپاشی دوم، شامل تخفیف کلی است.  در صورت عدم رضایت از سرویس ارایه شده، سمپاشی به صورت رایگان مجدد انجام خواهد شد.

Tags :
logo
گروه تخصصی پاک سلامت محیط
0992-3175913
0921-1264233

Income Tax Planning

    View Service